Odkaz v titulkuTitulek
Domů  |  Kontakt  |  Odkazy
 
Cestopisy
Fotky
Články

Cestopisy

 
Kavkaz 2

Kavkaz 2

29.3.2005
V druhém, závěrečném, dílu putování po Kavkazu se pokusíme vystoupit na jeho nejvyšší vrchol, dávno vyhaslou sopku Elbrus.
 
Kavkaz 1

Kavkaz 1

15.3.2005
Kavkaz je perla mezi horami. Kavkaz, to jsou především smaragdové louky s duhovými přelivy nespočetných květů. To je opojná vůně keřů, kalně bělavá voda ledovcových bystřin, zakrslé jalovce a pokřivené borovice na pozadí jiskřivých hřebenů. Kavkaz jsou bezútěšná suťoviska, neproniknutelné pralesy, rozervané bloky hor fantasticky uhnětených do výšek, rozdrcené, pukající masy ledu. Kavkaz jsou vichřice, sněhové bouře, mráz i déšť, slunce i modré nebe. Žádný malíř nemá dost barev, aby zachytil hýřivou nádheru kavkazské přírody, žádný básník nemá slov, aby vyjádřil dostatečně výstižnou větou, co zde zmámený člověk vnímá.
 
Podkarpatská Rus 3

Podkarpatská Rus 3

1.8.2004
V posledním díle putování po Podkarpatské Rusi se podíváme k Siněvirskému jezeru, oslavíme vstup do nového roku, navštívíme vodopád Šipot a na zpáteční cestě si prohlédneme Mukačevo.
 
Podkarpatská Rus 2

Podkarpatská Rus 2

1.8.2004
V druhém díle navštívíme Siněvir, muzeum vorařství a vesnici proslavenou Olbrachtovým románem Nikola Šuhaj Loupežník, Koločavu.
 
Podkarpatská Rus 1

Podkarpatská Rus 1

1.8.2004
Zasněžené poloniny, dřevěné kostelíky, šašliky, vodka, milí a pohostinní lidé na vesnicích, ale i žebrající děti ve městech, to vše můžete potkat nedaleko od nás, na Zakarpatské Ukrajině.

Aktuálně:

10.11.2014 - Dnes to nebude přímo o fotografii, ale půjde o článek pro odlehčení o tom, co vás vše může potkat v letecké dopravě. A snad i pobaví :-).
více...

25.02.2010 - Chybovat je lidské a každý občas nějakou chybu uděláme, s tím se musíme smířit. Někdy jde i na první pohled neopravitelná chyba napravit, důležité ovšem je pokusit se zachovat chladnou hlavu.
více...

17.11.2009 - Rozlehlá zelená údolí, zasněžené štíty hor, kalně bílé ledovcové říčky, stáda koní a pasoucí se dobytek, jurty a pastevci - takový je Kyrgyzstán a podhůří centrálního Ťan-šanu.
více...

27.01.2008 - Přelidněná pláž, bazén a golfové hřište jako součást hotelového komplexu a vše zařízené, hlavně se o nic nestarat... Pokud vás takový pobyt u moře také neláká, zkuste se podívat po nabídkách a vyrazit si na některý z řeckých ostrůvků.
více...

12.10.2007 - Pojďte se podívat do země s bohatou kulturní tradicí, země milých a příjemných lidí, země čaje, země několika náboženství a země rozkládající se na dvou kontinentech - do Turecka.
více...

24.10.2006 - Nahlédněte do míst věčného sněhu a ledu, na samý konec Rakouska do Alp do oblasti Silvretty, kde se konal kurz bezpečného pohybu po ledovci.
více...

27.04.2006 - V první polovině devatenáctého století se vydalo několik českých rodin těžit dřevo na kraj tehdejšího Rakouska-Uherska. Jak to v rumunském Banátu vypadá dnes se můžete podívat na fotografie.
více...

4.01.2006 - Jako malý dárek k Novému roku byly přidány fotografie z letní Podkarpatské Rusi a přechodu poloniny Boržava a Krásna.
více...

17.05.2005 - Přidána galerie s několika fotografiemi jarních Krkonoš.
více...

29.03.2005 - Vyšel druhý díl cestopisu z výpravy na Kavkaz.
více...